Pilot motorového rogala (MZK)

Pilotní výcvik na dvoumístném motorovém závěsném kluzáku patří k nejdostupnějším možnostem pohybu ve vzduchu.
Výcvik vede pilot instruktor Jan Hájek, který má bohaté zkušenosti a dostatečný nálet na těchto strojích. Je členem reprezantačního teamu a účastník MS 2007. Létá se na letišti AK Podhořany, kde jsou dobré podmínky a zázemí. Po dohodě je možné provádět výcvik na letišti ve vašem okolí. Kurzy probíhají individuálně po dohodě s instruktorem a jen za vhodného počasí.

Co musíte splňovat

  • dovršení věku 15-ti let, u osob mladších 18-ti let je nutný písemný souhlas obou rodičů, nebo zákonných zástupců
  • lékařskou prohlídku u určeného leteckého lékaře

Před zahájením praktického výcviku musí každý žák absolvovat teoretickou výuku v rozsahu 42 hodin danou výcvikovou osnovou UL-3 předepsanou LAA ČR. Teoretická příprava je první částí výcviku pilota.

Praktický výcvik

Před zahájením praktického výcviku seznámíme žáka důkladně s mot. kluzákem na němž bude výcvik probíhat. Po lekci strávené v rogale "na suchu", určené k získání povědomí o ovládacích prvcích a rozložení přístrojů, se s vámi instruktor vydá na první seznamovací let. Během něho si vyzkoušíte prostorovou orientaci a instruktor vám předvede řízení - ovládání rogala v trojrozměrném prostoru. Dále se žák seznámí s provozním řádem letištní plochy. Praktický výcvik probíhá podle osnovy UL-3 a zahrnuje 95 startů a 18 hodin. Tato osnova stanovuje minimální počet odlétaných hodin a záleží na dovednostech a pilotního umu každého žáka. O skutečném počtu letů rozhoduje instruktor na základě zvládnutí požadovaných úkonů. Na závěr výcviku, po zvládnutí teoretické a praktické přípravy absolvuje žák závěrečnou pilotní zkoušku s vystavením pilotního průkazu, potom už muže létat zcela samostatně.

Cena a doba výcviku

Dle možností zájemců je možné výcvik provádět o víkendech, nebo intenzivní formou. Cena za kompletní
výcvik je 35 000 Kč včetně teoretické přípravy

Kontaktní telefon pro další informace

733 787 456 p. Švorc - vedoucí letecké školy

 

Poloha

Letiště Podhořany

Nový Dvůr 137
538 03 Podhořany u Ronova

GPS

49°56'21"N ; 015°32'59"E

 

Kontakt letiště

+420 469 691 714

Předseda aeroklubu:

+420 603 404 703

Vyhlídkové lety:

+420 725 058 463

 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.