Majestátný vyhlídkový let horkovzdušným balónem

Doba letu balónem je zhruba jedna hodina se vzletem a přistáním v okolí Podhořan, Prahy nebo Brna. Darujte tento nezapomenutelný zážitek...

Start horkovzdušného balónu je proveditelný, je-li vítr slabší než 4 m/s. Po odpoutání od země následuje stoupání do zvolené výšky (50 – 300 m nad zemí), kde dochází k volnému sunutí balónu přibližně ve směru větru. Vyhlídkový let trvá jednu hodinu, s přistáním na poli nebo louce v blízkém okolí místa vzletu. Osádka balónu je vybavena vysílačkou, jejíž prostřednictvím se po přistání spojí s pozemním doprovodem a nahlásí místo přistání tak, aby bylo možné v co nejkratší době balón s osádkou vyhledat, naložit a odvézt zpět na místo vzletu.

Po přistání je každý z pasažérů povýšen do šlechtického stavu. Obdrží jmenovací dekret, ve kterém je jeho šlechtický titul, sestávající z křestního jména, přídomku z (von) a názvu místa přistání – např. Richard z (von) Rybitví. Povýšení do šlechtického stavu se slaví zásadně šampaňským, které je zahrnuto v ceně letenky.

E-mail: vyhlidkovelety@vyhlidkovelety.cz
Tel.: +420 728 452 444

Cena: 

12.000,-Kč / 14.000,-Kč / 16.000 Kč za 60 min letu při 2 / 3 / 4 osobách na palubě

Počet cestujících: 

4+ pilot

Informace k vyhlídkovým letům

Na základě nařízení Komise (ES) č. 8/2008 se vyhlídkové lety provozované v souladu s Povolením k provozování leteckých prací dnem 15.7.2008 ruší. Co to znamená pro zákazníka? Prakticky nic.Provozování vyhlídkových letů od 16.7.2008 spadá do kategorie obchodní letecké dopravy, která s sebou ale přináší administrativní a finanční zátěž jako u velkých leteckých společností. Vyhlídkové lety tedy budou nabízeny jen z několika málo letišť, které tyto velice náročné podmínky splňují.Z ostatních letišť, kde letečtí provozovatelé nemají toto příslušné povolení (např.letecké zájmové sdružení jako třeba aerokluby) je však i nadále možnost letů, ovšem nejedná se dle platné legislativy o vyhlídkové lety, nýbrž o lety pozorovací, seznamovací a fotolety. Takto budou uváděny názvy letů i v naší nabídce. Může se tedy stát, že Vámi vybraný let se nebude nazývat vyhlídkový let, ale let seznamovací, pozorovací nebo fotolet.

 

Poloha

Letiště Podhořany

Nový Dvůr 137
538 03 Podhořany u Ronova

GPS

49°56'21"N ; 015°32'59"E

 

Užitečné odkazy

 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.