Pilot motorového turistického kluzáku TMG

Motorový turistický kluzák (TMG) je obvykle složen z draku běžného kluzáku a pevně zastavěného motoru, který umožňuje vzlet. Motorové kluzáky využívají tah motoru k rekreačnímu létání na větší vzdálenosti, nebo aby se přesunuly do oblasti s výskytem termických proudů nebo jiného stoupání vzduchové hmoty kde vypnou motor a pokračují v tichém klouzavém letu. V zásadě musejí uchazeči (uchazečky) splňovat požadavky kladené na frekventanty výcviku PPL následujícími výhodami:

  • Méně náročná zdravotní způsobilost - může být potvrzena místním pověřeným lékařem (AME)
  • Letová doba během výcviku pouze 15 hodin
  • Menší finanční náročnost v porovnání s výcvikem soukromého pilota
  • Menší nároky na teoretické znalosti a při pilotní zkoušce

Naše letecká škola využívá motorový turistický kluzák československé výroby L-13SE "Vivat." Piloti turistických motorových kluzáků mohou působit jako velitelé při všech neobchodních letech. Je-li TMG pilotován pilotem s příslušnou kvalifikací, lze jej využít také pro obchodní lety. Piloti kategorie motorizovaných kluzáků (rozšíření kvalifikace pilota kluzáků o způsob vzletu) létají/plachtí většinou pro radost s vypnutým a zasunutým pomocným motorem nebo podnikají výkonnostní sportovní lety. Na vysokovýkonných motorizovaných kluzácích (Stemme S-10, ASH-25 aj.) bylo dosaženo několika světových rekordů v bezmotorovém létání.

Pilotní výcvik probíhá dle schváleného "programu výcviku DTO.034 ".
Zkušební osnovy pro teoretické zkoušky pilotů kluzáků (GLD) a pilotů motorových kluzáků (TMG) civilního letectví.

Cena a doba výcviku

Jak již bylo uvedeno, doba výcviku se u každého studenta liší v závislosti na předchozích leteckých zkušenostech, pravidelnosti létání a schopnostech. Kompletní teoretický a praktický výcvik obvykle trvá okolo dvou měsíců, je-li absolvován v průběhu sezóny.

Cena za kompletní výcvik na L-13SE: od 53.900,- Kč. (Cena zahrnuje náklady na letové hodiny, instruktora, vstupní teoretické školení, učebnici, mapy, pomůcky a pojištění)

Platba předem se provádí pouze za teorii, ostatní v průběhu výcviku.

Kontaktní telefon pro další informace

733 787 456 p. Švorc - vedoucí letecké školy

 

Poloha

Letiště Podhořany

Nový Dvůr 137
538 03 Podhořany u Ronova

GPS

49°56'21"N ; 015°32'59"E

 

Užitečné odkazy

 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.

Fatal error: views_plugin_display::destroy() [<a href='views-plugin-display.destroy'>views-plugin-display.destroy</a>]: The script tried to execute a method or access a property of an incomplete object. Please ensure that the class definition &quot;metatag_views_plugin_display_extender_metatags&quot; of the object you are trying to operate on was loaded _before_ unserialize() gets called or provide a __autoload() function to load the class definition in /www/doc/www.letistepodhorany.cz/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 286