Létání na svahu Železných hor

Hrad Lichnice

Poloha letiště Podhořany umožňuje, při vhodném směru a síle větru, prakticky ihned po vzletu létat v proudění na svahu Železných hor. Zhruba uprostřed délky svahu se nachází zřícenina hradu Lichnice.

Úvod

Obecně použitelné hodnoty směru a rychlosti větru pro létání na svahu Železných hor (pro přespolní: táhne se přibližně od Chvaletic ke Ždírci n. Doubravou) jsou směr 230 - 280° a rychlost minimálně 10-15 kt (v závislosti na směru). Vhodnější jsou situace se stabilním zvrstvením, kdy obtékání hřebene vzduchem není narušováno termickými pohyby vzduchové hmoty.

Užitečné odkazy

Ke zjištění aktuálního stavu počasí (vítr, základny oblačnosti) doporučujeme před odjezdem na letiště projít zprávy METAR blízkého letiště Čáslav a Pardubice. K odhadu vývoje srážek na nejbližší hodiny doporučujeme radarové animace ČHMÚ a obdobné animace z Německa. Své mohou naznačit i záběry webové kamery a údaje meteostanice přímo z letiště Podhořany. A jaké to vlastně je, když svah "nosí"? Nahlédněte do naší fotogalerie!

Ke stažení

Létání na svahu Železných hor
SMĚRNICE PRO LÉTÁNÍ NA SVAHU ŽELEZNÝCH HOR

 

Poloha

Letiště Podhořany

Nový Dvůr 137
538 03 Podhořany u Ronova

GPS

49°56'21"N ; 015°32'59"E

 

Užitečné odkazy

 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.

Fatal error: views_plugin_display::destroy() [<a href='views-plugin-display.destroy'>views-plugin-display.destroy</a>]: The script tried to execute a method or access a property of an incomplete object. Please ensure that the class definition &quot;metatag_views_plugin_display_extender_metatags&quot; of the object you are trying to operate on was loaded _before_ unserialize() gets called or provide a __autoload() function to load the class definition in /www/doc/www.letistepodhorany.cz/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 286